Parerea voastra

In jos

Parerea voastra

Mesaj  Kurako la data de Vin Ian 25, 2008 11:41 pm

Pai....
Una la mana este un anime care are un stil clasic ninja si personaje cu multa "viata" in ele si foarte energice,care au fost gandite bine,dar si actiunea transmite dorinta de a fii ca acele personaje,astfel oarecum se declanseaza obsesia,la fel si episoadele care sunt mult prea multe si sincer e nevoie de rabdare,dar ideea e mult prea prelungita de alungul animeului>.< ceea ce ma plictiseste teribil(nu este nici un pic de suspans sau cv de genu).
Pana la urma mi se pare o strategie a anime-ului ce apartie anilor `80 respectiv `90 cand era la moda si se faceau seriile anime cu multe episoade si cu actiunea pe parcurs fara nici un fel e schimbare din mers,mai ales ca era mult prea bine desfasurata,ce nu prea atragea atentia sau suspansul episodului urmator
Grafica este la fel,tot in stilul vechi,adica fara nimic interesant sau modern,ci doar in stilul clasic specific,dar nu zic ca este rea dar nici chiar asa de buna

Personajele au creat mai mult obsesia,dupa cum am mai mentionat,s-au creat multi fani ale caracterelor din Naruto deoarece fiecare avea personalitatea foarte diferita,astfel fanii care se "asemanau" cu acestia,incepeau sa ii admire sa ii venereze(:personaje ca:Sakura,mai mult la fete,si Sasuke la baieti)

Fan Fiction Line:Adica....
Fanii au devenit obsedati de anumite "cuplari" ce le inventau chiar daca in anime nu era nimic concret despre asa ceva,ce ne aminteste de SakuraXSasuke(the best,cica-__-)NarutoXHinata....etc
Dar trecand peste cuplari au aparut cei care faceau manga-uri clandestine cu diferite situatii imaginate de ei

In Shippuden parca actiunea revine spre drumul cel bun,dar caracterul personajelor se schimba prea subit,ca si cum "al doilea sezon" nu ar avea legatura cu primul,deci corelatia cam lipseste...(desi shippuden mi se pare mult mai bun decat Naruto principalul,after all^~)

Cam asta e faza cu Naruto,a fost creat sa atraga atentia copiilor si nu adolescentilor,probabil ca de asta ni se pare oarecum plictisitor,dar nevermind....Nota mea pt acest anime este 7,15 cu indulgenta

Kurako
Admin

Data de înscriere : 18/01/2008

Vezi profilul utilizatorului http://blackdiamond.wikiforum.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum