Parerea voastra

In jos

Parerea voastra

Mesaj  Kurako la data de Dum Ian 27, 2008 10:25 pm

Ei bine.....
Eu zic ca este un anime bazat pe circ,in genul shoujo,datorita personajelor cu abilitatilor fantastice de acrobati,ceea ce este in sine atractia principala a animeului,referind-se sa acrobatii periculoase,realizate in circumstante ce in realitate,in lunea noastra,practic nu prea e posibil.Cel mai cert este faptul ca anime-ul,are actiunea mai mult pt un non-anime,deoarece nu se intampla lucruri prea interzise,numai facand exceptie cand personajele sunt in situatii mai dificile in timpul acrobatiilor,caci in rest,nimic iesit din comun,probabil ca se doreste sa se puncteze mai mult pe originalitatea acestui detaliu,sau pur si simplu nu doreau ceva specific secolului 21(anime-ul creat in 2003),unde predomina thriller-ul si horror-ul cat mai intens

Ideea este exacta,prezinta visul lui Sora de a deveni kaleido star ci toate prin care trece,fiind prezentate in etape,pe masura ce personajul ei progreseaza in anime.Pana la urma ne-am forma concluzia ca producatorul anime-ului a "lasat-o"in voia ei,nu prea se accentueaza pe alt personaj inafara de ea,deci ne dam cu parerea despre o biografie...

Grafica este destul de buna,mai ales ca(,)contine efectele speciale din timpul spectacolelor,foarte bine realizate,si personajele mi se par bine desenate,nu au adaugat o "a doua grafica",mai simpla cum de obicei se face cand personajele sunt in situatii jenante,amuzante etc...,acesta grafica este putin prezenta aici

Personajele sunt mai mereu in interactiune cu personajul principal,Sora,si ne sunt prezentate despre ele pe parcurs,cert este ca toata lumea are o parere buna despre ea,inafara de Layla care o critica foarte dur din prima,insa...cand incepe sa colaboreze cu ea,isi schimba parerea.Cu una,cu alta,Sora ii convinge ca poate sa uneasca inimile toturor spectatorilor cu cele ale acrobatiilor(ea tine fff mult la public)astfel sa fie ca unul,desi la inceput nimeni nu a crezut,s-au lamurit pe parcurs

Rivalitatea,va spune ceva,nu?
Pai in acest anime rivalitatile s-au tinut lant,indiferent daca e vorba de rivalitatile pe plan profesional sau personal,dar dintre toate astea amintim:
1.Sora&Layla,care chiar daca s-au inteles bine,in final au sfarsit ca rivale,bana ce sora a obtinut ce a vrut,sa o intreaca pe Layla
2.Leon&Yuri acestia chiar erau rivali,din cauza faptului ca yuri a ucis-o cica pe sora lui Leon,Sophie,si acesta nu l-a putut ierta,pana cand intr-un duel,cu ajutorul Sorei,apele s-au linistit.....
Cam acestea sunt cele mai celebre rivalitati

Anime-ul merita vazut,daca este in preferintele voastre,eu sincer pot sa spun ca mi-a placut,este acceptabil

Kurako
Admin

Data de înscriere : 18/01/2008

Vezi profilul utilizatorului http://blackdiamond.wikiforum.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum