Parerea voastra

In jos

Parerea voastra

Mesaj  Kurako la data de Dum Ian 27, 2008 9:57 pm

Hmm...
Kiddy Grade este un anime care se poate vedea vizibil ca se in genul shoujo(desi ne este explicat ca shounen,apoi eu...0____0)
personaje care definesc caracterul si puterea fetelor(yeah,fortza noastra )care se lupta cu diferiti adversari pt a salva galaxia
Actiunea anime-ului este pusa la punct,desi uneori lasa lucrurile de la sine,deznodamantul este mereu neasteptat si incitant.Scenele sunt foarte bune,abilitatile personajelor sunt bine puse in valaoare mai ales in lupta si in situatiile de criza.Desi totul pare atat de serios,putem observa la un momendat ca acestea se si relaxeaza,mai si glumesc,se cearta etc.
Finalmente actiunea se desfasoara pe parcurs,dar din pacate se agraveaza mai mereu si multe secrete sunt scoase la iveala,astfel personajele sunt foartate sa indure multe...
Trecand peste asta,grafica mi se pare superba,are tente moderne iar stilul clasic(daca apare,dar nu prea,decat in desenarea peisajelor...s.a)este tot combinat cu cel modern,dar in orice caz e bine realizat din punctul asta de vedere

Am ajuns si al personaje,figura aici este ca acestea sunt impartite in echipe de parteneri formate de asociatia G.O.T.T care se ocupa cu problemele din galaxie.Astfel personajele sunt trimise in diferite misiuni prin spatiu,care mai de care mai dificile,fiind solicitate prea mult(zic eu...X.X).Sefa este foarte cruda,iar restrictiile sunt la fel,daca sunt neascultatoare,personajele sunt eliminate din asociatie(astfel au patit personajele principale,Eclair si Lumiere,din cauza ca au protestat impotriva crimelor si a sanctiunilor ce le primeau cei care nu erau de acord cu G.O.T.T sau cu afiliatii acesteia)

Tipul este prezentat in viitor,ceea ce mi-a placut mult,mai ales ca s-a tinut cont si la grafica si la actiune,iar ideea mi se pare originala,nu vad ceva plagiat dupa asta...Trecand peste asta,un aspect al graficii este faptul ca personajele isi schimba aspectul si corpurile de alung-ul seriei(mai ales personajele principale)

Sfarsitul mi s-a parut de asteptat,pt acest prim sezon,care ne-a lasat cu gura cascata,mai ales din cauza ca a fost umpic cam mare dramatismul,desi pana la urma nu se termina cum pare,iar in ultima scena nu apare nimic concret pt a anunta un final....

Astfel aflam de al2-lea sezon,Kiddy Grade 2/KG2 care momentan ne este imposibil sa il vizionam,personal tot ce am auzit este ca personajele principale vor murii si vor aparea altele,respectiv Ascule Si Que Faiulles(sau ceva de genu)

Kurako
Admin

Data de înscriere : 18/01/2008

Vezi profilul utilizatorului http://blackdiamond.wikiforum.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum